Projekty obce

Zprávy z úřadu

Co nás čeká

Webkamera

Poznejte zelené srdce Česka

 Poznejte zelené srdce Česka 

Tiskové zprávy Kraje Vysočina

Subscribe to zdroj Tiskové zprávy Kraje Vysočina
Aktualizace: 2 hodiny 53 min zpět

Známe vítěze soutěže Recyklujte s hasiči

3 hodiny 28 min zpět
Téměř 130 sborů dobrovolných hasičů z Kraje Vysočina za rok 2019 sebralo a odevzdalo do systému ELEKTROWIN 310,363 tun vysloužilých elektrospotřebičů. V rámci krajského kola soutěže se vyhodnotilo pět sborů dobrovolných hasičů s nejvyšším množstvím sesbíraného elektra a nejlepší SDH z každého z pěti okresů Kraje Vysočina. Kraj mezi vítěze sedmého ročníku rozdělí 115 tisíc korun. ELEKTROWIN, a. s., dodal bezplatně všem přihlášeným hasičských sborům informační materiály, shromažďovací nádobu na spotřebiče a zajistil zpětný odběr.

První dny karantény v Domově se zvláštním režimem Břevnice

3 hodiny 46 min zpět
Domov se zvláštním režimem v Břevnici má za sebou první desítky hodin přísné karantény. S provozem zařízení aktuálně pomáhají už dva dobrovolní zdravotníci, v pravidelných směnách vždy tři profesionální hasiči, tři dobrovolníci v přímé péči a nadále i pět kmenových zaměstnanců domova. Tento tým se střídá ve směnách a stará se o dvacítku klientů, z nichž 18 bylo pozitivně testováno na COVID-19. Průběh nemoci u klientů je zatím dobrý a nevyžaduje hospitalizaci. Průměrný věk klientů domova je vyšší než 83 let.

Stavební sezóna na silnicích Kraje Vysočina

6 hodin 34 min zpět
Kraj Vysočina společně s městem Třešť dnes 1. dubna 2020 zahájil generální opravu průtahu Třeště, tedy silnice II/406 v úseku od křižovatky s II/403 (na Stonařov) po železniční trať. V současnosti se jedná o uzavírku pro první etapu prací (od radnice po železniční přejezd), na kterou ještě letos naváže druhá etapa v trase od radnice po křižovatku u hotelu Harmonie a následně třetí etapa od křižovatky na Batelov (včetně) až po křižovatku na Stonařov. Město Třešť plánuje v rámci této stavby rekonstruovat vodovod a kanalizaci, po dokončení budou následovat pokládky povrchů.

Muzeum Vysočiny Jihlava vydalo mimořádné číslo muzejního časopisu speciálně pro seniory, s on-line prezentací nezůstávají pozadu ani další krajská muzea

1. Duben 2020 - 12:13
Přestože prakticky celý svět ochromila pandemie nového typu koronaviru, která si mimo jiné vyžádala uzavření restaurací, vybraných obchodů a všech kulturních zařízení pro veřejnost, činnost uvnitř krajských muzeích se nepřerušila. „Za pomoci dobrovolníků je v současnosti zdarma distribuováno speciální číslo Museum Factum s názvem Život za časů koronaviru. Určeno je především seniorům a dalším lidem, kteří v karanténě trpí sociální izolací prohloubenou tím, že nemají přístup k internetu. Muzeum Vysočiny Jihlava vybralo zajímavé články z předchozích čísel, doplnilo je o aktuální dění a vytisklo toto mimořádné vydání,“ uvedla Jana Fischerová, náměstkyně pro oblast kultury, památkové péče, cestovního ruchu a mezinárodních vztahů.

My třídíme nejlépe, hlásí Tři Studně, Světnov, Dobronín a Telč

1. Duben 2020 - 9:50
„Tradiční soutěž obcí v efektivitě sběru využitelných obalů a elektra zná své vítěze. Kraj Vysočina mezi vítěze ročníku 2019 rozdělí 600 tisíc korun. Aktivitu pořádá Kraj Vysočina ve spolupráci s kolektivními systémy EKO-KOM, ASEKOL a ELEKTROWIN. Vítězům blahopřejeme a děkujeme všem obcím i jejich občanům za dlouhodobě nadprůměrné třídění využitelných složek komunálních odpadů,“ uvedl Martin Hyský, gesční radní pro oblast životního prostředí a zemědělství.

Pomoc v krizi pro drobné vlastníky lesů, vláda uvolní 1,2 miliardy korun na zmírnění škod způsobených kůrovcem

1. Duben 2020 - 7:29
Vláda schválila návrh ministra zemědělství Miroslava Tomana uvolnit 1,2 miliardy korun na škody způsobené kůrovcovou kalamitou v období od 1. 10. 2017 do 31. 12. 2018. Celkem vlastníci nestátních lesů požadovali 2,8 miliardy korun. V roce 2019 již bylo uvolněno z vládní rozpočtové rezervy 1,5 miliardy korun. Zbývajících 100 milionů korun půjde z nespotřebovaných výdajů rezortu Ministerstva zemědělství (MZe). Podané žádosti tedy budou vyplaceny v plné výši. (V posledním odstavci doplnění za Kraj Vysočina)

Plánované investice v nemocnicích Kraje Vysočina

31. Březen 2020 - 12:01
Rada Kraje Vysočina dnes na svém jednání rozhodla o dvou investičních aktivitách v nemocnicích v Pelhřimově a Havlíčkově Brodě. Zatímco v případě stavebních prací na budově ředitelství Nemocnice Pelhřimov proběhne během následujících měsíců administrace veřejné zakázky na stavební práce tak, aby mohly opravy začít už v září letošního roku, stavba parkovacího domu pro Nemocnici Havlíčkův Brod je v plánování na svém úplném začátku.

Obnova turistického značení bude letos náročnější

31. Březen 2020 - 9:09
Letošních 500 tisíc korun, tedy o 130 tisíc korun více než v minulém roce, poskytnutých Krajem Vysočina pomůže Klubu českých turistů s obnovou značení tras pro pěší i cyklisty. V kraji je aktuálně vyznačeno téměř 2450 km cyklotras a 3200 km pěších a lyžařských tras.

Kraje řešily s vládou opatření v sociálních službách a upřesnila se distribuce ochranných prostředků

30. Březen 2020 - 14:11
Každý kraj si připraví vlastní řešení pro případ dalšího šíření nákazy koronavirem v pobytových zařízeních sociálních služeb a bude o něm informovat vládu. Upřesní se také distribuce ochranných prostředků od státu, aby kraje znaly plán závozů. Dohodli se na tom dnes hejtmani na videokonferenčním jednání s premiérem Andrejem Babišem a dalšími členy vlády.

Profesionální hasiči budou od úterního rána pomáhat v Břevnici

30. Březen 2020 - 14:04
Od úterní sedmé hodiny ranní začnou pomáhat profesionální hasiči Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina v Domově se zvláštním režimem v Břevnici. Po neúspěšném vyjednávání hejtmana Kraje Vysočina Jiřího Běhounka s Armádou ČR vyšli hasiči vstříc a reagují tak na požadavek hejtmana. V domově budou k dispozici zdravotnickému personálu a klientům vždy tři příslušníci v nepřetržité službě. Střídání směny bude po 24 hodinách. Sestaveny jsou tři směny. Hasiči na místě nebudou zajišťovat zdravotnickou péči, bude se výhradě jednat o pomoc zdravotnickému personálu s chodem domova spočívající například v dezinfikování prostor, roznášení stravy, běžné údržbě v domově atd.

Štíty z vašich 3D tiskáren chrání lidi v první linii. Vysočina DĚKUJE

30. Březen 2020 - 13:00
Ochranné štíty pro zdravotníky v nemocnicích i ordinacích praktiků a dětských lékařů, stomatology, sociální pracovníky, lékárníky, doručovatele nebo třeba pro pokladní v obchodech se už vyrábí na desítkách míst po celém regionu. Do výroby se zapojují střední školy, zájmové kroužky, jednotlivci a řada dalších dobrovolníků. Dnes přinášíme příběh lidí ze sportovního spolku Cross Biathlon Mexico. První štít vyrobený na jejich 3D tiskárně pomohl zdravotní sestřičce, manželce Leoše Škorpíka, iniciátora této aktivity, a další kusy následně putovaly do Nemocnice Nové Město na Moravě, do Domova Kamélie Křižanov, do Domova pro seniory Mitrov a o víkendu také do Domova se zvláštním režimem Břevnice. Díky spolupráci s početnou skupinou aktivních studentů má sportovní spolek k dnešnímu dni vyrobeny více než čtyři tisíce štítů.

Armáda Vysočině nepomůže. Převoz klientů z Břevnice do Lázní Toušeň padl. Kraj osloví s žádostí o pomoc dobrovolníky z řad zdravotníků, studentů, profesionální i dobrovolné hasiče

30. Březen 2020 - 11:06
Armáda prostřednictvím generálního štábu odmítla poslat pomoc středního zdravotnického personálu do Domova se zvláštním režimem Břevnice. Jako důvod byly uvedeny nedostačující kapacity. Klienti domova Břevnice nemohou být převezeni k péči ani do Lázní Toušeň, jehož kapacity za tímto účelem nabídlo ministerstvo zdravotnictví. Důvodem je specifický charakter diagnóz klientů domova se zvláštním režimem, jejich celkový zdravotní stav, který neumožňuje transport, a jiný typ péče, který je zařízením v Toušeni poskytován.

Zajištění provozu v Domově se zvláštním režimem Břevnice

29. Březen 2020 - 13:51
Na základě rozhodnutí Krajské hygienické stanice Jihlava byla v Domově se zvláštním režimem Břevnice od dnešního dne na nezbytně nutnou dobu (do odvolání, minimálně však 14 dní) nařízena karanténa. Nejpozději do zítřejšího rána musí být přijata všechna opatření s ní související. S ohledem na skutečnosti, které tuto situaci doprovází, bylo vedení Kraje Vysočina nuceno prostřednictvím KOPIS Hasičského záchranného sboru požádat dnes dopoledne Ministerstvo obrany, resp. náčelního generálního štábu Aleše Opatu, o nasazení sil a prostředků Armády České republiky. Na reakci se čeká.

Mimořádná opatření v Domově se zvláštním režimem Břevnice

28. Březen 2020 - 11:36
Krajská hygienická stanice se sídlem v Jihlavě informovala o deseti pozitivních testech u klientů a dvou pozitivních testech u zaměstnanců Domova pro seniory v Břevnici u Havlíčkova Brodu. Aktuálně je průběh onemocnění u většiny pozitivních klientů doprovázen celkem mírnými příznaky s výjimkou dvou klientek, u nichž se připravuje hospitalizace. Dnes ráno byly odebrány k testování vzorky od všech ostatních dvanácti klientů a 22 zaměstnanců domova. Vedení DD Břevnice prosí o shovívavost a klid, aby se mohlo věnovat zvládnutí aktuální situace.

Desítky tisíc roušek pro region

27. Březen 2020 - 13:27
Je to přesně deset dní, kdy se Kraj Vysočina připojil ke koordinaci šití látkových roušek. Z látek ze 100% bavlny, které věnovali jednotlivci, firmy, školy, domovy pro seniory, nemocnice i spolky a ze stovek metrů látky krajem nakoupené šili a stále šijí ochranné plátěné roušky šikovné ruce lidí od Pelhřimova po Sněžné. Odhadem byly na Vysočině během deseti dnů ušity desítky tisíc kusů roušek a šití stále pokračuje.

Změna termínu slavnostního vyhlášení krajského kola soutěže Zlatý erb

27. Březen 2020 - 11:30
Vzhledem k vyhlášení nouzového stavu a k aktuální situaci v České republice informujeme, že slavnostní vyhlášení výsledků krajského kola soutěže Zlatý erb 2020 se v plánovaném březnovém termínu neuskuteční. Slavnostní vyhlášení vítězů se bude konat, pokud to situace dovolí, v náhradním termínu 22. června 2020 v 15:00 hodin v sídle Kraje Vysočina.

Myslete na kraje při rozdělování respirátorů FFP3, požádali hejtmani ministra zdravotnictví

26. Březen 2020 - 18:03
Hejtmanky a hejtmani jednotlivých regionů dnes absolvovali videokonferenční jednání Rady Asociace krajů. Hlavním tématem společné diskuse se stalo především zásobování ochrannými prostředky v souvislosti s nákazou koronavirem. Hostem jednání byl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.

Stránky