Zprávy z úřadu

Co nás čeká

Webkamera

Poznejte zelené srdce Česka

Poznejte zelené srdce Česka

Projekt sociálního bydlení

Nové Město na Moravě - aktuality

Subscribe to zdroj Nové Město na Moravě - aktuality
Aktualizace: 54 min 12 sek zpět

Co pro Vás chystáme na květen 2017

29. Duben 2017 - 12:12

KVETOUCÍ MÁJ!

ROZKVETLÉ DEKORACE, LÁSKYPLNÉ AKCE…

1. 5. SVÁTEK – OTEVŘENO OD 10:00, SAUNY SMÍŠENÉ

1. MÁJ – LÁSKY ČAS – RŮŽOVÁ KOUPEL 10% SLEVA  a FOTOKOUTEK od 16-19

8. 5. SVÁTEK – OTEVŘENO OD 10:00, SAUNY SMÍŠENÉ

13. 5. SVĚTOVÝ DEN KOKTEJLŮK MÍCHANÉMU NÁPOJI NA MOKRÉM BARU OBČERSTVENÍ – VAFLE – ZDARMA!

NOČNÍ LÁZNĚ OTEVŘENO DO 24:00

14. 5. DEN MATEK KUPTE V KVĚTNU MAMINCE DÁRKOVÝ CERTIFIKÁT A ZÍSKÁTE NA ZÁŽITKOVOU KOUPEL ČI MASÁŽ 20% SLEVU (Z PLNÉ CENY)

15. 5. MEZINÁRODNÍ DEN RODINY – „DOPLAV SI PRO ZMRZKU“

15. – 21. 5. TÝDEN RODINNÝCH ŠTAFET – OD 16 DO 18 HODIN

25. 5. RUČNÍKOVÝ DEN – RUČNÍK DO SAUNY ZDARMA!

2. 6. SANITÁRNÍ DEN – OTEVŘENO OD 14:00

3. 6. NOČNÍ LÁZNĚ – OTEVŘENO DO 24:00

Den Země v Horáckém muzeu

29. Duben 2017 - 12:03

Letos jsem už po šesté v muzeu oslavili Den Země turistickou akcí. Rajnoškovi z ekovýchovné organizace Chaloupky připravili mnoho různě dlouhých tras po městě i do vzdálenějšího okolí. S mapou do terénu se letos vydalo 60 účastníků, což byla vzhledem k deštivému a chladnému počasí skvělá účast. Na nejdelší, 100 km dlouhou trať, se letos vydalo devět nadšenců, z toho tři poprvé v životě. Pouze dva trasu nedokončili. Nejlepšího času dosáhl Lukáš Černý ze Žďáru, 100 km ušel/uběhl za 13 hodin a 20 minut. Gratulujeme!!! Věříme, že i přes nepřízeň počasí si všichni akci užili, v cíli na ně čekal teplý čaj, chleba se škvarkovou pomazánkou a perníčky, na děti i výtvarná dílna… děkujeme obětavým pořadatelům z Chaloupek a těšíme se na další ročník.

Co nás čeká v měsíci květnu – MŠ Drobného

28. Duben 2017 - 18:41

CO NÁS ČEKÁ V MĚSÍCI KVĚTNU – MŠ DROBNÉHO

1.   2.   3.   4. Pro předškoláky – ,,Africké putování“ Jihlava, odjezd autobusu v 7.00 hodin   5. Malá technická universita pro předškoláky v 9.00 hodin původní budova, v 10.00 hodin nová budova

  6.   7.   8.   9.   10. Zápis do MŠ 11. Zápis do MŠ 12.   13.   14.   15.   16. Zábavná odpolední akce pro děti a rodiče na koupališti ,,I když světem letíme, k mamince se vrátíme“ začátek v 15.30 hodin 17. Babička Chrota vypráví v 8.30 nová budova, v 9.30 a 10.30 původní budova, vybíráme 40 Kč 18.   19.   20.   21.   22. Malá technická universita pro předškoláky v 9.00 hodin původní budova, v 10.00 hodin nová budova

  23.   24.   25.   26.   27.   28.   29.   30. Návštěva koncertu ZUŠ v Horácké galerii v dopoledních hodinách

 

Kavárnička pro rodiče- téma:,, První pomoc“ v 16.30 hodin třída Motýlků

 

Co nás čeká v měsíci květnu – Pohledec

28. Duben 2017 - 18:36

CO NÁS ČEKÁ V MĚSÍCI KVĚTNU – POHLEDEC

 

Datum Název akce Poznámky 1. Svátek práce Státní svátek 2. Čistá Vysočina

(pro nepřízeň počasí přeloženo z 19. 4.) 15,30 h před MŠ – akce pro rodiče a děti 3.     4.     5. MTU  – pro předškoláky MŠ Drobného 6. 7. 8. Den vítězství Státní svátek 9.     10. Zápis do MŠ   11. Zápis do MŠ   12. Logopedie pro přihlášené děti   13. 14.     15. Plavání pro přihlášené děti   16. Výlet – Jimramovské Pavlovice   17.     18.     19. 20. 21. 22. Plavání pro přihlášené děti   23.     24.     25.     26.     27. 28.     29. Plavání pro přihlášené děti   30.     31.    

 

Změna termínu vyhrazena

 

Sourozenci v jedné třídě … ANO či NE?

28. Duben 2017 - 18:22

SOUROZENCI V JEDNÉ TŘÍDĚ ANO ČI NE?

 

Nelze jednoznačně říci, co je správně a co není. Určitě jsou přínosné vzájemné konzultace rodičů a pedagogů dané třídy ohledně pobytu sourozenců ve školce. Ovšem je to právě rodič, který zná své děti nejlépe, a proto je bilancování všech pro a proti s následným rozhodnutím na něm. Většina rodičů chce pro své děti jenom to nejlepší, to ale úplně optimálně naplánovat nejde. Otázkami je – Jaké jsou moje děti – extroverti, introverti, dominantní, submisivní, citlivé, samostatné atp.? Je to vhodné pro moje děti nebo pohodlné pro mě? Jaké mají sourozenci vztahy mezi sebou? Chci to ulehčit mladšímu?

Každé dítě je jiné, originální, s jinými charakterovými vlastnostmi, s jiným emočním vývojem. Každé dítě má jiné rodiče, jiný počet sourozenců, narodilo se v jiném pořadí, má jinou výchovu. Od toho se odvíjejí rozdílné zkušenosti a odlišné reakce v určitých situacích. Ani skupina dětí (třída) není vždycky stejná, v každé je jiná dynamika vztahů.

Některé dítě může být neurotizované a jeho prožívání pobytu ve školce může být negativní. Jiné dítě může být v pohodě. Myslím si, že sourozenci mají mít možnost vyzkoušet si fungovat v kolektivu i jinak než mladší nebo starší sourozenec, tedy každý sám za sebe, vytvářet si svá kamarádství, prožívat své zážitky, získávat vlastní zkušenosti. Pár hodin odděleně od sebe určitě vydrží, o to víc se na sebe budou těšit a hrát si spolu doma, vyprávět si, jak se měli, co dělali. Když je každý ze sourozenců sám za sebe, tak i lépe spolupracuje s učitelkami ve třídě. Rodiče rádi staví staršího do role ochránce, kdy má potom mladší dojem, že je hlídán. To v případě oddělení sourozenců nelze. Poradenská psycholožka PhDr. Ivana Halíková říká: „V mnoha situacích může být částečné odloučení sourozenců dokonce oběma prospěšné.“(1) Doktorka Halíková také míní: „Mateřská škola může být prostředím, kde si starší děti svá věkem daná privilegia mohou opravdu užít.“(2) Rodiče by dětem měli vysvětlit, že každý bude jinde, aby s tím zkrátka počítaly, že nebudou spolu. Někdy je však mít každé dítě v jiné třídě pro rodiče technicky náročnější. Pokud by ale sourozenci chtěli chodit spolu do stejného kolektivu dětí, nemělo by se jim bránit. Pro mladší je jednodušší adaptace, má ve starším sourozenci oporu, pomáhají si. Všem společně nám jde o spokojený život dětí, a tomu napomohou kvalitní vztahy ve třídě, a neméně důležité bezpečné a akceptující prostředí.

Na závěr zajímavý citát, jehož autorem je Johann Wolfgang von Goethe: „Nemůžeme děti utvářet podle svého mínění. Tak, jak nám je Bůh dal, je musíme mít a milovat, co nejlépe je vychovávat a každému ponechávat volnost.“

Mgr. Andrea Štěpničková

(1), (2)     Informatorium 3–8  č. 7/2008

Prima večírek s ETC a Ivanem Hlasem

28. Duben 2017 - 16:59

Neskutečně prima zážitkem se stalo vystoupení kapely ETC s hostem Ivanem Hlasem v novoměstském kulturním domě. Přes počáteční obavy pořadatelů, jak zareagují návštěvníci kvůli nenadálé zprávě, že Vladimír Mišík nedorazí, se vše vyvinulo v naprosto pohodový večer s úžasnou atmosférou a skvělými hudebními bardy na pódiu. Publikum bylo věkově pestré a přišli se podívat i místní začínající hudebníci, kteří moc dobře ví, že se od starších kolegů mají ještě hodně co učit. Zpěv Vladimíra Mišíka, kterému všichni přejeme brzké zotavení, nahradil Olin Nejezchleba. Ten zmínil mnoho zajímavých momentů společně strávených let a písní Víno, ženy, zpěv připomněl i punkové období kapely ETC. Po přestávce jej ve zpěvu nejen svých skladeb vystřídal host Ivan Hlas a celkově kapela sklidila velké ovace zaplněného sálu.

foto: Miloš Neuman

Květnová sváteční jóga s Lenkou

28. Duben 2017 - 14:14

Otevírací doba 1. května

28. Duben 2017 - 11:50

Dne 1. 5. 2017 bude Horácké muzeum a informační centrum otevřeno od 9 do 12 a od 13 do 16 hodin.

Těšíme se na Vaši návštěvu!

Rekonstrukce Tyršovy: Pro a proti

28. Duben 2017 - 9:32

Nové Město na Moravě plánuje rekonstrukci jedné z hlavních dopravních tepen už více než rok. Loni v srpnu uspořádalo veřejnou anketu, ve které se většina lidí vyslovila pro. Debaty a diskuze o jednotlivostech se ale vedou dál. Naposledy se vedení města sešlo s obyvateli Tyršovy ulice v polovině dubna. Část obyvatel se domnívá, že parkující auta zvýší koncentraci zplodin v ovzduší, jiným se nelíbí rozhodnutí radnice vytvořit parkovací místa tak, aby vozy stály kolmo na silnici. Kritiků rekonstrukce je, zdá se, méně než těch, kteří s ní souhlasí. Parkovací místa jsou pro ně důležitější. Proti návrhu rekonstrukce neměl na dubové debatě výhrady ani zastupitel Libor Černý. „S návrhem rekonstrukce souhlasím. Pouze si myslím, že bych ji nedělal příští rok. V Novém Městě je celá řada ulic, které se rekonstrukce ještě nedočkaly, a mám pocit, jako by ve městě neexistovala jiná ulice než Tyršova a Budovatelů,“ říká Černý.

Projekt každopádně změní současnou podobu ulice. „Změny se budou týkat úseku mezi modrým a červeným věžákem a ulicí Malou,“ řekl redakci Lubomír Kubík z odboru investic a správy majetku. Šířka vozovky zůstane mezi 6–6, 2 metrů. Nový chodník bude na stejné straně ulice, jako je ten současný, a bude mít konstantní šířku 3 metry. Protože ale mezi vozovkou a chodníkem vzniknou stání pro auta, posune se do zeleně. Tímto zásahem tak lidé získají 52 nových parkovacích míst. Místo na stání nebude možné zřídit pouze tam, kde jsou příjezdy k jednotlivým domům, aby se k nim v případě potřeby mohli dostat záchranáři nebo hasiči. Kvůli celkovému rozšíření komunikace se také počítá s úpravou zeleně. To ale znamená vykácení pouze těch stromů, které vyloženě překáží, nebo těch, u kterých hrozí, že bude narušen jejich kořenový systém. Některé stromy jsou také nad vodovodem nebo elektrickým kabelem, ty budou muset také pryč. Většina stromů, které v současnosti stojí blízko u domů, zůstane nedotčená. Samozřejmostí je i náhradní výsadba a přibudou také keře.

Slavnostní dopoledne ve znamení VU3V

27. Duben 2017 - 17:54

V úterý 18. 4. 2017 se hned po skončení poslední přednášky letního semestru VU3V ve společenské místnosti Domu s pečovatelskou službou konalo slavnostní předávání Pamětních listů a Osvědčení o absolvování cyklu Svět kolem nás. Akce byla uskutečněna v rámci zmiňované Virtuální Univerzity třetího věku, která již několikátým rokem v našem zařízení funguje.

Všem úspěšným studujícím byly předány doklady dosvědčující jejich studijní úsilí a vytrvalost, nechybělo ani občerstvení a kromě toho nás při této příležitosti navštívili pan starosta Šmarda s panem místostarostou Markem a ochotně odpovídali na dotazy ohledně chodu Nového Města na Moravě a jeho blízkého okolí.

Celá tato slavnostní událost se nám velmi vydařila, vše se včas a v poklidu stihlo a studující odcházeli se spokojeným úsměvem na tváři.

Níže se podívejte na fotografie, jak to všem tento den slušelo!

Talentové zkoušky

27. Duben 2017 - 15:24

ZUŠ Jana Štursy v Novém Městě na Moravě oznamuje všem zájemcům o studium ve věku 5 až 18 let, že talentové zkoušky pro školní rok 2017/2018 do všech oborů se konají ve středu června 2017 od 14 .00 do 17.00 hodin (náhradní termín je 13. 6. 2017).

Obor hudební a taneční – budova na Vratislavově nám.121

Přípravná umělecká výchova, obor výtvarný a literárně dramatický – budova na Monseově ulici 351

Nabídka pro školní rok 2017/2018

 Přípravná umělecká výchova:

 • pro děti od 5 let (propojení všech oborů)

Obor hudební:

 • přípravná hudební výchova – pro děti od 6 let
 • studium hry na akordeon, bicí nástroje, dechové nástroje dřevěné (zobcová flétna, příčná flétna, klarinet, saxofon), dechové nástroje žesťové (trubka, tenor, tuba…),   klavír, klávesy, kytaru, sólový zpěv, housle – pro děti od 7 let
 • nově možnost studia na violoncello, kontrabas a fagot – pro děti od 7 let

Obor taneční:

 • přípravná taneční výchova – pro děti od 6 let
 • základy moderního výrazového tance, klasického a lidového tance – pro děti od 7 let

Obor výtvarný:

 • přípravná výtvarná výchova – pro děti od 6 let
 • základy dovedností a znalostí v kresbě, malbě, grafice, keramice, prostorové, objektové a akční tvorbě – pro děti od 7 let

Obor literárně dramatický:

 • přípravná literárně dramatická výchova – pro děti od 6 let
 • základy dramatické a slovesné tvorby – pro děti od 7 let

Děti čtou dětem aneb setkání dětí z MŠ a ZŠ

27. Duben 2017 - 14:48

Dubnové téma mateřské školy Čteme dětem paní učitelku Daňkovou inspirovalo a oslovila nás, zda bychom si pro ně připravili nějaké čtení. To bylo něco pro nás, stát se alespoň na chvíli velkými  čtenáři! Právě čteme knihu Honzíkova cesta a milé dobrodružství, které Honzík prožívá, se tedy stalo  i obsahem setkání dětí ze třídy Zajíčků a 2.B.

Z ohlasů p. učitelek z MŠ bylo zřejmé, že se jim i dětem návštěva v ZŠ velmi líbila. Děti předvedly téměř dokonalé čtení příběhu o Honzíkovi s takřka profesionálním přednesem. Ve třídě panovala pohoda a spokojenost. Školáci byli k dětem z mateřské školy milí a vstřícní, snažili se jim ve všem pomoci. Společně si na závěr vyrobili pejska Punťu ze čteného příběhu. Všichni jsme si návštěvu moc užili. Podobná setkávání dětí z MŠ a ZŠ jsou velkým přínosem k budování kladného vztahu předškoláčků ke vstupu do školy. Nemůžeme  opominout, že setkání bylo také setkáním předškoláků s jejich bývalými kamarády z mateřské školy, kteří jsou nyní jejich velkými vzory.

Sbírka použitého ošacení

27. Duben 2017 - 13:57

Město Nové Město na Moravě a Diakonie Broumov vyhlašuje sbírku použitého ošacení, která se uskuteční ve dnech 11. a 12. května 2017 v budově bývalého Tělovýchovného střediska, vždy od 10 do 18 hodin.

Bližší informace naleznete v přiloženém letáčku.

Rozmarýnka – Dechová hudba z Vlčnova

27. Duben 2017 - 11:41

Dechová hudba Rozmarýnka vystoupí v neděli 14.5.2017 v 15 hodin. Své sídlo má ve Vlčnově a na Moravském Slovácku, můžete ji vidět na TV Šlágr a slyšet na rozhlasových vlnách. Kapela vznikla v roce 2000 a je složena převážně s absolventů konzervatoří a akademií muzických umění. Za šestnáct let kapela odehrála víc než tisíc koncertů při různých příležitostech a již 12 let úspěšně vystupuje po celé ČR a také na Slovensku.
Hraje v obsazení 4 muzikantů a v kulturním domě nebude chybět ani lidový vypraveč v kroji. Kapela Rozmarýnka se označuje jako mezinárodní, protože členové jsou jak z Moravy tak také ze Slovenska. A navíc! K hezkým písničkám patří i číše dobrého vínka, těšte se tedy i na ochutnávku moravských vín.

Vstupné: 80,- v předprodeji v Informačním centru a v restauraci K club, na místě 100,-

V pátek 28.4.2017 otevřeno od 14:00 hod.

26. Duben 2017 - 14:00

V pátek 28.4.2017  v dopoledních hodinách bude probíhat Sanitární den (čištění bazénů a interiéru). Otevřeno bude od 14:00.

Děkujeme za pochopení.

Lázeňský tým.

MŠ Žďárská na návštěvě u záchranářů

26. Duben 2017 - 13:13

Na návštěvě u záchranářů

Každá návštěva bývá pro děti vždy obohacením a zpestřením výchovně vzdělávací práce. Tentokrát to byla návštěva zdravotnické záchranné služby, která obohatila vědomosti a znalosti dětí.

Nejen, že se seznámily s prací záchranářů, ale samy si mohly vyzkoušet i některé praktiky. Silným zážitkem bylo v závěru spuštění houkačky.

Vladimír Mišík onemocněl

26. Duben 2017 - 11:52

Dámy a pánové .
Vláďa Mišík se z důvodu nemoci dnešního koncertu v Novém Městě na Moravě nezúčastní. Ale nic se neděje koncert  proběhne za účasti jak Ivana Hlase a jeho bandu, tak  kapely ETC s Olinem Nejezchlebou. Neváhejte dorazit, bude to krásný večer. A jako náplast čekejte sud piva zdarma.

Pokud chcete vrátit vstupné, můžete tak učinit na informačním centru nebo přímo na místě koncertu.

 

Kino – Instalatér z Tuchlovic

25. Duben 2017 - 14:29

2. 5. 2017, 19:00. Kulturní dům – velký sál.

Komedie, Česko, 2016, 85 min
Režie: Tomáš Vorel st.
Scénář: Tomáš Vorel st., Baru Vlčková
Kamera: Tomáš Vorel st.
Hudba: David Hlaváč, Barbora Poláková
Hrají: Jakub Kohák, Eva Holubová a další.

Čtyřicetiletý Luboš Cafourek je svérázný instalatér z vesnice Tuchlovice u Prahy. Je zručný a poctivý, se vším si poradí, žádné práce se nikdy nezalekne. Nemá auto, za zákazníky jezdí na kole, nebo autobusem, nebo se nechá vozit. Mobil nepoužívá, telefonáty za něj vyřizuje jeho matka, která mu také vaří, nakupuje, pere, dělá účetnictví a řídí chod celé domácnosti. Luboš má vždy na všechno nečekanou a vtipnou odpověď, ale praktický a společenský život mu uniká mezi prsty. Za práci si nedokáže říct pořádné peníze, kamarádům opravuje zadarmo a to, co vydělá, hned utratí za jídlo pro toulavé kočky, nebo prosází. Luboš všechno nepříjemné odsouvá na „později“, nebo na „uvidíme“. Všechny jeho pokusy o kontakt se ženami končí fiaskem, mamka se marně snaží, aby syn konečně získal partnerku…

Vstupné: 50 Kč na místě.

Váš názor nás zajímá

25. Duben 2017 - 12:02

RÁDI BYCHOM BRALI PŘI SESTAVOVÁNÍ PROVOZNÍ DOBY PRO  LETNÍ MĚSÍCE OHLED NA ZÁJEM NAŠICH PRAVIDELNÝCH NÁVŠTĚVNÍKŮ – PTÁME SE PROTO, ZDA PLÁNUJETE I V LÉTĚ VYUŽÍVAT RANNÍ PLAVÁNÍ.

RANNÍ PLAVÁNÍ PO DOBU LETNÍCH MĚSÍCŮ

 1. A) CHCI ZACHOVAT TAK, JAK JE DOSUD, V ÚTERÝ I ČTVRTEK OTEVŘENO OD 6 HOD.
 2. B) STAČÍ PONECHAT JEN ÚTERÝ OD 6 HOD., OSTATNÍ DNY OD 10 HOD.
 3. C) RANNÍ PLAVÁNÍ NEBUDU VYUŽÍVAT, ZCELA STAČÍ OTEVÍRACÍ DOBA DENNĚ OD 10 HOD.

Jedná se o letní provoz od 1.6. do 10.9. poté bude 11.9. do 17.9. Sanitární odstávka a od 18.9. běžný provoz.

HLASUJTE NA FACEBOOKU MĚSTSKÝCH LÁZNÍ nebo nám pošlete e-mail: info@lazne.nmnm.cz

Stránky