Zprávy z úřadu

Co nás čeká

Webkamera

Poznejte zelené srdce Česka

Poznejte zelené srdce Česka

Projekt sociálního bydlení

Tiskové zprávy Kraje Vysočina

Subscribe to Tiskové zprávy Kraje Vysočina feed
Updated: 2 hours 9 min ago

Zastoupení Kraje Vysočina v Bruselu změnilo adresu

20. September 2018 - 14:25
Po sedmi letech na adrese rue du Commerce změnil 1. září 2018 Kraj Vysočina adresu svého zastoupení v Bruselu na Place de Jamblinne de Meux 31. „Kancelář se nachází v blízkosti evropských institucí. Je v domě, který vlastní Plzeňský kraj. Kancelář zde má i Jihomoravský kraj. Tyto české kraje jsou našimi partnery v řadě aktivit a bude takto možné lépe koordinovat prosazování společných zájmů. Je to nová příležitost posílení spolupráce mezi českými kraji v Bruselu,“ informoval hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.

Společenská odpovědnost – nedílná součást moderní firmy a instituce

20. September 2018 - 14:18
Třetí ročník regionální konference Společenská odpovědnost organizací, která se konala dnes pod záštitou hejtmana Kraje Vysočina Jiřího Běhounka, slavnostně zahájil Pavel Franěk, náměstek hejtmana pro oblast sociálních věci a nestátních neziskových organizací, Vladimír Novotný, náměstek hejtmana pro oblast zdravotnictví a Miroslav Březina, zástupce ředitele Krajského úřadu Kraje Vysočina.

Havlíčkobrodská galerie představuje uměleckou tvorbu duchovního, malíře a sběratele Jana Antonína Venuta

20. September 2018 - 13:34
Pro rok 2018 si Galerie výtvarného umění v Havlíčkově Brodě zvolila jako jedno ze stěženích výstavních počinů téma „Jan Antonín Venuto a jeho dílo v kontextu české krajinomalby a veduty přelomu 18. a 19. století“. Velkolepý výstavní projekt v podobě výstavy, česko-německé publikace a putovní výstavy, připravený ve spolupráci s Rakouskou národní knihovnou, byl slavnostně zahájen 8. září 2018 jako součást programu Národního zahájení Dnů evropského dědictví, které se konalo právě v Havlíčkově Brodě. Výstava děl Jana Antonína Venuta je v Galerii výtvarného umění v Havlíčkově Brodě přístupná denně, kromě pondělí, do 21. října 2018.

Evropský týden mobility na Vysočině

20. September 2018 - 12:29
V letošním roce probíhá v termínu od 16. do 22. září 17. ročník „EVROPSKÉHO TÝDNE MOBILITY“ na téma multimodalita, s heslem Kombinuj a jeď! V rámci projektu Podpora čisté mobility v Kraji Vysočina se letos Kraj Vysočina aktivně zapojuje do kampaně ve všech pěti okresních městech.

Nové učebny a přednáškový sál pro pelhřimovské gymnazisty

20. September 2018 - 8:55
Už během letošní zimy zahájí Kraj Vysočina přestavbu nevyhovující auly gymnaziální budovy v Pelhřimově na dvě nové učebny. Investice za téměř šest miliónů korun zahrnuje navíc vybudování náhradní místnosti pro semináře v místech uzavřené kuchyně a jídelny. Z posudku požární bezpečnosti stavby vzešel požadavek na zřízení venkovního únikového schodiště.

Klienti Domova Háj zahájili novou krajskou plesovou sezónu

19. September 2018 - 13:57
Ve Vilémovicích u Ledče nad Sázavou se už v polovině září konal PŘÁTELSKÝ PLES DOMOVA HÁJ. Zúčastnili se ho nejen klienti domova, jichž část již žije v komunitním bydlení ve Světlé nad Sázavou, ale i jejich rodinní příslušníci, pozvaní hosté a donátoři.

Vysočina pošle v roce 2019 výpravu na olympiádu dětí a mládeže do Libereckého kraje

19. September 2018 - 8:25
Krajští radní odhlasovali vyslání mladých sportovců z Vysočiny na Hry IX. Letní olympiády dětí a mládeže do Libereckého kraje v roce 2019. Hry odstartují v neděli 23. června slavnostním ceremoniálem a o cenné kovy se bude bojovat až do 28. června. Kraj Vysočina vyčlení v rozpočtu na organizační zajištění výpravy svých sportovců částku maximálně 2,2 milionu korun. Ta pokryje nejen náklady na ubytování, stravování a dopravu, ale také pořízení jednotného reprezentačního oblečení nebo odměny pro trenéry. Výprava Kraje Vysočina může čítat až 255 sportovců a 47 trenérů.

Už jen do konce září bude hrad Roštejn otevřen veřejnosti

19. September 2018 - 8:20
V neděli 30. září 2018 v 17 hodin bude pro letošní rok oficiálně uzavřen hrad Roštejn. Tato pobočka Muzea Vysočiny Jihlava prochází rozsáhlou rekonstrukcí v rámci realizace projektu Hrad Roštejn – zpřístupnění nových expozic. „Na měsíc říjen jsou naplánovány stavební práce, které se dotýkají hlavního vstupu do objektu. Z těchto důvodů je nezbytné hrad uzavřít, aby nedošlo k úrazu návštěvníků. Tyto práce budou ukončeny v dubnu příštího roku, a proto se rovněž posune otevření hradu o jeden měsíc oproti běžné otevírací době. Návštěvníkům tak hrad své brány znovu otevře v květnu 2019,“ uvedla náměstkyně hejtmana pro oblast kultury, památkové péče, cestovního ruchu a mezinárodních vztahů Jana Fischerová.

Vysočina posílá do partnerského regionu humanitární i technickou pomoc

19. September 2018 - 7:33
Zakarpatská policie začne do konce roku využívat nové zastavovací pásy. Ty jí pořídí v rámci technické partnerské pomoci Kraj Vysočina. „Ukrajinští partneři se potýkají s problémem nemožnosti násilného zastavení ujíždějících vozidel, kromě použití zbraně, což je podle jejich slov, neefektivní, ale i nebezpečné. Proto jim po konzultaci s našimi krajskými policisty pořídíme zastavovací pásy,“ vysvětlil hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek. Celkem Kraj Vysočina koupí pět kusů nových modelů za téměř padesát tisíc korun.

Havlíčkův Brod má nové sportovní zázemí Na Losích. Modernizace se dočkaly atletický ovál i fotbalové hřiště

17. September 2018 - 16:04
Za účasti hejtmana Jiřího Běhounka dnes bylo slavnostně uvedeno do provozu modernizované sportoviště Na Losích v Havlíčkově Brodě. V průběhu rekonstrukce za 37 milionů korun doznal největší změny atletický ovál, kdy původní škvárový povrch byl nahrazen moderním odpruženým tartanem. Stejný povrch doplňuje také ostatní sektory pro skok vysoký, skok do dálky, vrh diskem, koulí, oštěpem nebo skok o tyči. Uprostřed 400metrového oválu zůstalo také fotbalové hřiště, které bylo nově vybaveno drenážním systémem a travním kobercem s automatickou závlahou. Na investici města Havlíčkův Brod se Kraj Vysočina podílel částkou 8 milionů korun.

Nejzručnějším silničářem je Jan Bureš z cestmistrovství Havlíčkův Brod

17. September 2018 - 14:11
Devatenáct řidičů krajských správ a údržeb silnic ze čtyř krajů poměřilo síly v tradičním cestářském rodeu pořádaném Krajskou správou a údržbou silnic Vysočiny. Nejlépe se s nástrahami jízdy zručnosti a praktickými úkoly první pomoci popasoval zkušený Jan Bureš z havlíčkobrodského cestmistrovství. Loňský vítěz Stanislav Váňa se závodů neúčastnil.

V hlavním městě českého strakatého skotu zazářili chovatelé z Pelhřimovska

17. September 2018 - 13:05
Na konci minulého týdne ožila Radešínská Svratka tradiční národní výstavou, konal se zde 14. ročník Dne českého strakatého skotu. V konkurenci 24 chovatelů s 90 kusy skotu zemědělci z VOD se sídlem v Kameni získali ocenění za mladší i starší šampionku a navíc si odvezli cenu i za nejlepší kolekci krav. Dosáhnout takových ocenění je snem nejednoho chovatele dobytka. Kromě účasti na soutěžní přehlídce českého strakatého skotu mohlo několik tisícovek návštěvníků navštívit i stovku vystavovatelů nabízející chovatelské potřeby, krmiva, plemenný materiál. Plno bylo i u stánku Kraje Vysočina, který nabízel ochutnávky regionálních potravin a pro nejmenší řadu drobností se zemědělskou tématikou.

Nezapomenutelných 100 let. Vysočina si připomněla narozeniny republiky velkolepou podívanou

17. September 2018 - 11:19
Začíná dalších nových 100 let republiky. Oslavy těch uplynulých se na Vysočině velkoryse odehrály 15. září 2018 na Masarykově náměstí v Jihlavě poté, co byla část programu provezena všemi velkými městy regionu. Vyvrcholení oslav 100 let republiky na Vysočině s názvem Proletí 100letí nabídla návštěvníkům bohatý, originální a překvapivý program, který bavil veřejnost celé odpoledne až do pozdních večerních hodin.

Začíná stavba Tatry. Hlavními montéry budou žáci z Třebíče

14. September 2018 - 14:00
Půl roku bude parta středoškoláků z krajské průmyslovky v Třebíči stavět Tatru. Po úspěšných projektech Postav si svoje auto a Postav si svůj traktor se laťka obtížnosti ještě o kus zvedla a Střední průmyslová škola v Třebíči kývla na Tatru. „Ze stovek dílů, které už o prázdninách do Třebíče přivezly dva kamiony, začnou do tří týdnů teenageři stavět Tatru Phoenix 4x4. Dnes byl projekt, nemající zatím v České republice obdoby, zahájen,“ říká Jana Fialová, radní Kraje Vysočina pro oblast školství. Zástupci společnosti TATRA TRUCKS předali Kraji Vysočina, jako garantovi projektu, maketu nákladního vozu a symbolický klíč k prvnímu náklaďáku, kterému dají konkrétní podobu žáci technických oborů.

Vzestupy a pády republiky s důrazem na region přibližuje výstava v Muzeu Vysočiny Havlíčkův Brod

13. September 2018 - 10:54
Výročí 100 let republiky připomíná i havlíčkobrodské muzeum, které připravilo velmi zajímavou výstavu s názvem 100 let republiky- 18, 38, 48, 68, 89, na které jsou představeny symboly jednotlivých epoch. „Ani jedna z těch republik nebyla stejná. Sice na sebe časově navazovaly, ale vzájemně se potíraly. Nejmarkantněji je to vidět na pomnících, které měly být na věky, ale většinou nepřežily ani desítky let,“ uvedl ředitel muzea Michal Kamp, který na začátku příprav výstavy zastával v havlíčkobrodském muzeu funkci kurátora. Ostatně v rámci výstavy jsou místní pomníky pěkně zdokumentovány.

V říjnu a listopadu začínají přehlídky středních škol. Přijďte si vybrat školu svého srdce!

13. September 2018 - 9:13
Na konci října odstartují na Vysočině tradiční přehlídky středních škol. V Havlíčkově Brodě, Jihlavě, Pelhřimově, Třebíči a Žďáře nad Sázavou si mohou budoucí středoškoláci a jejich rodiče udělat ucelenou představu o nabídce vzdělávacích oborů napříč Vysočinou. Jak zdůrazňuje Jana Fialová, krajská radní pro oblast školství, mládeže a sportu, jsou přehlídky škol ideálním místem, kde načerpat potřebné informace, seznámit se s jednotlivými vzdělávacími institucemi i možnostmi budoucího uplatnění v praxi a nechat si zodpovědět otázky, které žákům usnadní výběr vhodné školy. Přehlídky středních škol začínají už 31. října v Kulturním domě Ostrov v Havlíčkově Brodě.

Vysočina oslaví 100 let republiky rekordním sázením lip. Připojit se mohou obce, spolky, školy i jednotlivci

13. September 2018 - 9:01
Chystá se nový rekord oslavující výročí 100 let republiky. Bude čistě vysočinský a má ambici zanechat o sobě poselství dalším generacím. „Lidé po celé Vysočině se mohou od 19. do 28. října 2018 připojit k oslavám 100 let od založení ČSR sázením našich národních stromů. V rámci regionu se pokusíme vysázet nejvíc lip v jednom kraji v průběhu 10 dnů a zapsat akci do České knihy rekordů,“ říká Jakub Marek z pelhřimovské Agentury Dobrý den.

Pozvání na Svátek seniorů

12. September 2018 - 15:35
Zbývá jen několik dní do 1. října, který je v kalendáři označen jako Mezinárodní den seniorů. Každoročně s vámi seniory tento vyjímečný den slaví i Kraj Vysočina a tak bychom vás rádi jménem pana hejtmana Jiřího Běhounka pozvali v neděli 30. září do Pelhřimova. Těšíme se, že s námi zaplníte Masarykovo náměstí a užijete si svůj Svátek seniorů.

Krajští silničáři přijedou soutěžit do Jihlavy. V pátek se jede Cestářské rodeo

12. September 2018 - 15:29
V pátek 14. září 2018 se v areálu Krajské správy a údržby silnic Vysočiny na Kosovské ulici v Jihlavě uskuteční 11. ročník oblíbeného Cestářského rodea. Akce začíná v 9:00 hodin a hlavním bodem připravovaného programu je soutěž profesionálních řidičů sypačů v jízdě zručnosti. Už v pátek bude jasné, zda loňský vítěz Cestářského rodea Stanislav Váňa z cestmistrovství Humpolec, najde pokořitele.

V Dolnorakouském dokumentačním centru moderního umění v St. Pöltenu byla zahájena výstava „Umělci Vysočiny/Vier aus Vysočina“

12. September 2018 - 9:41
Spolupráce Kraje Vysočina se spolkovou zemí Dolní Rakousko v oblasti kultury úspěšně pokračuje. Na výstavu „Ahoj Nachbar! Satire und Karikaturen aus Tschechien“, kterou připravily Galerie výtvarného umění v Havlíčkově Brodě a Karikaturmuseum Krems, a která je přístupná od 2. června 2018 do 20. ledna 2019 v Krems an der Donau, navazuje spolupráce Oblastní galerie Vysočiny v Jihlavě a Dolnorakouského dokumentačního centra moderního umění v St. Pöltenu. Jejím cílem je vzájemná prezentace současné umělecké tvorby obou regionů.

Pages