Co nás čeká

Projekty obce

Projekt komunitního centra STODOLA

Poznejte zelené srdce Česka

 Poznejte zelené srdce Česka 

Vysočina Tourism

Logo a odkaz na prezentaci http://www.vysocina.eu

Koruna Vysočiny

logo Koruna Vysočiny

Tiskové zprávy Kraje Vysočina

Subscribe to Tiskové zprávy Kraje Vysočina feed
Updated: 2 hours 33 min ago

Telemedicína má pomoci klientům sociálních služeb a ulevit zdravotníkům

8. December 2023 - 10:19
Kraj Vysočina bude od jara příštího roku ve svých pobytových zařízeních sociálních služeb testovat zapojení takzvané telemedicíny, která má doplnit lékařskou péči a pomoci částečně vyřešit nedostatek lékařů. Pečovatelé by tak nově mohli v konkrétních případech konzultovat zdravotní stav klientů s lékařem po telefonu. „Lékař bude mít k dispozici sdílenou aktuální anamnézu a základní zdravotní údaje klienta. Díky tomu bude možné vyhodnotit jeho aktuální stav a doporučit zdravotníkovi další postup, případně volání záchranné služby nebo převoz do zdravotnického zařízení k dalšímu ošetření,“ nastínil radní Kraje Vysočina pro oblast sociálních věcí Jan Tourek připravovaný projekt.

Horácké divadlo uvede premiéru Kulového blesku

8. December 2023 - 8:16
Spolu se čtvrtou premiérou probíhající 84. sezóny se nejen na jihlavské scéně, ale vůbec poprvé na českých jevištích objeví titul Kulový blesk, notoricky známý jako komediální film nezaměnitelné dvojice autorů Ladislava Smoljaka a Zdeňka Svěráka. Autory jevištní úpravy Horáckého divadla jsou režisérka Hana Marvanová a dramaturg Jaroslav Čermák. Premiéra se na Velké scéně uskuteční 9. prosince 2023 v 19 hodin.

Vrátily se Barevné Vánoce. Krajskou nadílku si odnesly více než dva tisíce lidí

7. December 2023 - 14:59
Po čtyřech letech se do sídla Kraje Vysočina vrátily Barevné Vánoce – akce, v rámci níž žáci středních škol, klienti sociálních zařízení a děti z dětských domovů nabídnou veřejnosti své výrobky. A tak stejně jako v minulosti sídlem kraje v Jihlavě voněly zabijačkové speciality, vánoční cukroví, bylo si možné pořídit vánoční dekorace. Největší zájem byl o pletené ponožky, rukavice a čepice od babiček, o balení dárků, vánoční focení a o teplý punč. O originální zahájení Barevných Vánoc se tentokrát postaral hejtman Kraje Vysočina Vítězslav Schrek, který přemluvil kolegy z krajské rady a společně přišli veřejnost pozdravit jako styloví koledníci.

Česká ruční výroba skla je zapsaná na seznamu UNESCO, slaví i Vysočina

7. December 2023 - 14:53
České sklo potvrdilo světovou úroveň a pověst. Ve středu 6. prosince se tuzemská ruční výroba skla nově dostala na seznam nehmotného kulturního dědictví UNESCO. Žádost schválil mezivládní výbor organizace na zasedání v Botswaně.

Mapová soutěž „Objevte skryté poklady Vysočiny: Průvodce neobvyklými místy kraje“ zná své vítěze. Nejzajímavější turistické cíle představily studentky gymnázia z Nového Města na Moravě

7. December 2023 - 14:50
V prvním prosincovém týdnu vyhlásila porota v čele s radním Kraje Vysočina pro oblasti školství a informačních technologií Janem Břížďalou ocenění v krajské soutěži „Objevte skryté poklady Vysočiny: Průvodce neobvyklými místy kraje“. Jednalo se už o třetí ročník soutěže, ve které měli středoškolačky a středoškoláci využít mapové prostředí aplikace Storymaps k prezentaci vlastního nápadu. Tentokrát měli za úkol vytvořit třídenní turistický program na Vysočině spolu s představením málo známých míst našeho regionu, která jsou neprávem návštěvníky opomíjena.

Kraj má podepsanou první novou desetiletou smlouvu na autobusovou dopravu. Oblast Žďárských vrchů bude obsluhovat firma Zdar

7. December 2023 - 9:07
Hejtman Kraje Vysočina Vítězslav Schrek tento týden informoval o podpisu desetileté smlouvy na zajištění základní dopravní obslužnosti oblasti Žďárské vrchy. „Od ledna 2025 bude tuto část kraje obsluhovat žďárská společnost ZDAR a. s. Jde zatím o první z osmi zakázek na autobusovou dopravu, kterou kraj uzavřel,“ informoval hejtman Kraje Vysočina Vítězslav Schrek.

Hledá se sportovec Kraje Vysočina 2023. Nominace budou spuštěny v novém roce

6. December 2023 - 12:25
Hledá se nejlepší sportovec, kolektiv a sportovní osobnost Kraje Vysočina. Sběr nominací v anketě Sportovec Kraje Vysočina 2023 začne 3. ledna 2024 a potrvá až do 2. února 2024. Kromě sportovních organizací a svazů může úspěšné sportovce od loňského roku nominovat také široká veřejnost. Vyhlášení krajských výsledků se uskuteční 18. dubna 2024 v Havlíčkově Brodě.

Ministr Bartoš si prohlédl úspěšný projekt transformace sociálních služeb Domova Kamélie

6. December 2023 - 11:33
Ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš si dnes v doprovodu náměstkyně hejtmana Kraje Vysočina pro oblast regionálního rozvoje Hany Hajnové a radního Kraje Vysočina pro oblast sociálních věcí Jana Tourka prohlédl fungující transformované bydlení Domova Kamélie v Měříně. Kraj Vysočina zde nechal před více než rokem postavit nejen nové bydlení pro 12 klientů, ale provozuje zde i denní stacionář pro osoby s mentálním a kombinovaným postižením.

Do školy na kole. Kraj buduje v areálech škol přístřešky, nejnovější vznikly v Pelhřimově

5. December 2023 - 12:44
Žáci pelhřimovského gymnázia a obchodní akademie mohou na jaře vyrazit do školy na kole. V areálu nově přibyly dva přístřešky, kde mohou svá jízdní kola uložit. Zázemí pro cyklisty vzniklo díky podpoře Kraje Vysočina, který ze svého rozpočtu každoročně vyčleňuje milion korun pro jednu ze zřizovaných škol. „V rámci této dlouhodobé aktivity rozvíjíme koncovou doprovodnou infrastrukturu, řešíme uschování kol a související vybavení, aby mohli cyklisté pohodlně dojíždět do škol i do zaměstnání,“ uvedl náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast kultury a cestovního ruchu Roman Fabeš.

Stále je možné přihlásit webové stránky do soutěže Zlatý erb

5. December 2023 - 11:00
Soutěž Zlatý erb 2024 je stále otevřena a do 12. prosince 2023 je možné přihlašovat webové stránky do právě probíhajícího krajského kola. V letošním ročníku se hodnotící kritéria zaměřují na tři cílové skupiny, a to občan, podnikatel a návštěvník nebo turista. Novinkou v soutěži je kategorie sociálních sítí, zejména platforma Facebook. Hlavní ceny budou v krajském i celostátním kole uděleny v kategorii nejlepší webový portál a digitální služby obce s rozšířenou působností.

Kraj Vysočina má za sebou úspěšný dozorový audit

4. December 2023 - 14:29
Akreditovaná certifikační společnost Bureau Veritas v říjnu provedla úspěšný dozorový audit Kraje Vysočina a jeho příspěvkových organizací. Audit se uskutečnil dle normy ČSN ISO 50001:2019 Systém managementu hospodaření s energií. Posuzována byla funkčnost systému a úroveň úrovně zavedeného systému hospodaření s energiemi a jeho zkvalitňování jak u kraje, tak i jeho příspěvkových organizací.

V Sociálním centru Kraje Vysočina se senioři nenudí

4. December 2023 - 12:30
Canisterapie, hudební vystoupení, posezení v kavárně, pohybová cvičení a mnoho dalšího. „Naším záměrem bylo v Jihlavě vybudovat nejen nový špičkový domov pro seniory, ale také místo, kde to bude žít dětmi a kam rádi zavítají také rodinní příslušníci klientů. Na své si tam přijdou také aktivní senioři z řad veřejnosti. Myšlenka se stala realitou a v centru to začalo naplno žít,“ přiblížil fungování nového Sociálního centra Kraje Vysočina radní pro oblast sociálních věcí Jan Tourek.

Z půdy moderní učebny. Kraj připravuje přestavbu dvou středních škol

1. December 2023 - 12:55
Proměna původně nevyužitých půdních prostor v budovách škol na odborné učebny. Kraj Vysočina připravuje na dvou zřizovaných školách projekty přestaveb. Na nové prostory se mohou těšit žáci Střední průmyslové školy stavební akademika Stanislava Bechyně v Havlíčkově Brodě a Gymnázia Vincence Makovského se sportovními třídami v Novém Městě na Moravě. Učebny budou na obou školách zaměřeny především na polytechnickou výuku a jazyky, práce by na obou místech měly začít v létě příštího roku. Do lavic v nových učebnách jak v Havlíčkově Brodě, tak v Novém Městě na Moravě žáci usednou na začátku školního roku 2025/26.

Ministr Hladík jednal s radou kraje o akceleračních zónách

1. December 2023 - 12:16
Výstavba větrných elektráren, související akcelerační zóny nebo odpadové hospodářství. Tato témata zazněla při návštěvě ministra životního prostředí Petra Hladíka na Vysočině. S krajskými radními v čele s hejtmanem Vítězslavem Schrekem se sešel 1. prosince 2023. Po jednání v sídle kraje ministr zamířil na jihlavský magistrát, kde se konala konference Zkrotíme energie, zaměřená na energetickou nezávislost obcí a měst.

Voňavá vánoční výstava v jihlavském muzeu a další vánoční výstavy v krajských muzeích

1. December 2023 - 10:37
Ve čtvrtek 30. listopadu byla slavnostní vernisáží za doprovodu souboru Dřeváček zahájena tradiční vánoční výstava v Muzeu Vysočiny Jihlava. „Letošní výstava Perníkové Vánoce je nejenom o exponátech, ale potěší i naše další smysly včetně čichu,“ slibuje Roman Fabeš, náměstek pro oblast kultury, památkové péče, cestovního ruchu a mezinárodních vztahů s tím, že na výstavě můžete načerpat i inspiraci na pečení i zdobení perníčků.

Regionální konference ke sportu představila řadu dotačních titulů na národní, krajské i obecní úrovni

1. December 2023 - 8:24
Kraj Vysočina uspořádal začátkem tohoto týdne v pořadí druhou regionální konferenci zaměřenou na sport. V loňském roce se diskutovalo o situaci ve sportovních klubech po covidové pandemii a posílení motivace dětí ke sportování, zatímco letošním tématem byla zejména podpora výstavby nebo obnovy sportovní infrastruktury, financování organizovaného sportu nebo dotace do sportu ze strany státu, krajů i obecních samospráv. Na konferenci zazněly také příklady dobré praxe jak z oblasti mezinárodní spolupráce sportovních klubů, tak i zkušenosti s pořádáním velkých biatlonových podniků ve Vysočina Areně.

Aktuálně k fungování krajských nemocnic v následujících týdnech

30. November 2023 - 16:20
Hejtman Kraje Vysočina Vítězslav Schrek se dnes sešel na mimořádném jednání s řediteli všech krajských nemocnic – Nemocnice Havlíčkův Brod, Nemocnice Jihlava, Nemocnice Nové Město na Moravě, Nemocnice Pelhřimov a Nemocnice Třebíč. Důvodem schůzky byla rychlá výměna informací týkající se aktuálního personálního stavu a schopnosti nemocnic zajistit v následujících týdnech chod jednotlivých oddělení.

Nabíjení elekromobilů pro veřejnost

30. November 2023 - 12:20
Až čtyři elekromobily naráz je možné nově nabít na parkovišti za budovou E sídla Kraje Vysočina v ulici Ke Skalce. K původní veřejné samoobslužné nabíjecí stanici přibyla koncem listopadu druhá nabíječka. Na krajském parkovišti jsou pro účely dobíjení vyhrazena čtyři parkovací místa. Každá stanice je vybavena jedním DC konektorem s rychlostí dobíjení až 50 kWh hodinu a jedním AC konektorem s dobíjením až 22 kWh za hodinu.

S obnovou jihlavského kostela sv. Ignáce pomůže také Kraj Vysočina

30. November 2023 - 12:14
Kraj Vysočina přispěje na obnovu kostela sv. Ignáce z Loyoly na jihlavském Masarykově náměstí. S obnovou průčelí restaurátoři začali v červnu loňského roku. „Jedná se o jednu z nejvýznamnějších raně barokních památek na Vysočině, která je neodmyslitelnou součástí jihlavské historie. Na jejím vzniku se podíleli věhlasní umělci své doby,“ zdůvodnil náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast kultury a cestovního ruchu Roman Fabeš poskytnutou dotaci. Kraj je obnovu památky připraven podpořit částkou půl milionu korun.

Inovace ve využití vodíku v praxi: signatáři Vodíkové Vysočiny se inspirovali v Dolním Bavorsku

29. November 2023 - 14:20
Koncem listopadu uspořádal Kraj Vysočina ve spolupráci s Evropským regionem Dunaj-Vltava znalostní cestu do Dolního Bavorska zaměřenou na vodík. Akce byla realizována v rámci spolupráce obou regionů a při příležitosti předsednictví Dolního Bavorska v roce 2023 a Kraje Vysočina v roce 2024 v tomto významném přeshraničním uskupení. Účastníci cesty z řad členů a přidružených organizací nově vzniklé platformy Vodíková Vysočina měli jedinečnou příležitost získat hlubší vhled do oblasti praktického uplatnění vodíkových technologií a aktuálně vyvíjených inovací v Německu.

Pages