ČINNOST MYSLIVCŮ SE ZÚROČUJE

Před čtvrt stoletím vysadili křižanečtí myslivci podél části polních cest blumy, trnky, černé bezy, šípky, jeřáby a další dřeviny, aby zpestřili krajinu, rozbili uniformitu polí a také navýšili úživnost krajiny pro včely, ptactvo, zvěř a další živočichy v ní žijící.

Teď na jaře je výsledek jejich práce nejvíce patrný. Všechno kvete, blumky i trnky si oblékly bělostný svatební šat, brzy je bude následovat červený a černý bez, poté i šípkové růže a jeřáby.
V létě pak blumy obdarují ptáčky ale i okolojdoucí svými šťavnatými plody, šípky a jeřabiny se začervenají a poskytnou ptákům i spárkaté zvěří další přilepšení k jejich potravě. Kdo se nebojí trnů, může si nasbírat šípky na sušení na zimní nachlazení.

Pro člověka je pak pohled na bělostnou nádheru květů pastvou pro oči. Je to sice krása pomíjivá a člověk se jí může těšit jen velmi krátký čas, ale pohled na bíle oděnou přírodu je lidskému oku milý a přináší potěšení i duši. A nejen potěšení, ale i užitek.

O to víc může naše myslivce hřát u srdce, jaké nádherné přírodní divadlo nám každé jaro připravili. Nakonec vysadit ovocné stromy starých krajových odrůd do volné krajiny můžete i Vy, stojí to za to.

Křižánečtí myslivci vám děkují za podporu a pochopení pro jejich práci!

Ing. Jaroslav Doubek, myslivecký hospodář, MS Křižánky-Březiny, 15.4.2024

  Prosím čekejte...