PUTOVÁNÍ MĚSTY KORUNY VYSOČINY

Putování městy Koruny Vysočiny. Časově neomezená poznávací hra, která odstartovala koncem července 2023, jenom v druhé polovině prázdnin zaujala stovky turistů.

Účelem je seznámit návštěvníky i s těmi zajímavými místy ve městech, s nimiž ve svém itineráři původně nepočítali.

Putování je vhodné zejména pro rodiny s dětmi, které se zábavnou formou prostřednictvím otázek a luštění tajenek vydají objevovat zákoutí, tajemství a záhady měst a městeček. S výjimkou Jimramova, kde je hrací kartu možné získat v budově muzea u sv. Jana i v úřadu městyse, je v ostatních sídlech k dostání v infocentrech. Tam návštěvníky, které hra zaujme, současně nasměrují i do dalších sídel Koruny Vysočiny, které se putování účastní. Po vyluštění a odevzdání hrací karty v příslušném informačním centru je navíc čeká i drobná odměna.

Hrací karty naleznete také v našem turistikém informačním centru, nebo si je můžete vytisknout. PDF soubory ke stažení: Bystřice nad Pernštejnem, Jimramov, Nedvědice, Nové Město na Moravě, Žďár nad Sázavou.

Zatímco Žďárem nad Sázavou návštěvníky provádí Žďárský kapr a Novým Městem na Moravě Pasáček, v Bystřici nad Pernštejnem je to Zubřík, v Jimramově Brouček a Beruška a v Nedvědici Medvídě.

Celé putování naleznete zde.

  Prosím čekejte...