ČESKÝ SVAZ ŽEN

Spolek žen Křižánky je ZO ČSŽ z.s. – tj. nezávislý, dobrovolný spolek, který působí na celém území České republiky. Sdružuje ženy bez ohledu na jejich národnost, náboženskou víru, politickou příslušnost, sociální postavení, profese a zájmy (viz preambule stanov ČSŽ). Spolek žen Křižánky je organizační jednotkou v kraji Vysočina.


Kraj Vysočina:
Krajská organizace ČSŽ Vysočina, IČ: 00425222

Krajské středisko ČSŽ
Horní 197
580 01 Havlíčkův Brod
Vedoucí střediska: Ing. Jarmila Menšíková
Telefon: 601 369 976
E-mail: vysocina@csz.cz
Web: www.cszvysocina.estranky.cz

Přehled organizačních jednotek v kraji k 31.12.2021

Základní informace o Českém svazu žen naleznete na této adrese: www.csz.cz.


Základní organizace ČSŽ Křižánky byla založena v roce 1968 a to první registrací členky Olgy Žváčkové. Dne 5.6.1990 byl spolek oficiálně zapsán jako Český svaz žen o.s. V roce 2023 oslavil spolek 55. výročí od vzniku žen v Křižánkách. V současné době má 47 členek.

Činnost žen je zaměřena především na práci s dětmi. K již tradičním akcím patří dětský karneval, MDŽ, pálení čarodějnic, dětský den, Křižanecké strašení a vánoční výstava. Mezi další aktivity patří různé tvoření pro děti a dospělé a také se podílíme a pomáháme na různých akcích pořádané jinými spolky nebo obcí. Velice dobrá spolupráce s obcí nám umožňuje pořádání akcí a schůzování v jejich prostorách. Společně slavíme den žen a významná životní výročí členek. Naší výroční členské schůze se pravidelně účastní starosta obce. Rok 2024 bude pro nás zajímavý především tím, že budeme mít 30cáté výročí vánoční výstavy.

Informace o konání akcí ČSŽ Křižánky se dočtete na facebookové stránce ČSŽ Křižánky.


Předsedkyně ČSŽ Křižánky Ilona Slámová Bartošová

  Prosím čekejte...