NAŠE STROMY

Trasa výletu: vydej se na krátkou trasu a poznej naše stromy

Celková délka trasy: 730 m

Terén: rovinatý

Vhodné pro kočárky: ano

Vhodné pro odrážedla a odstrkovdla: ano

Popis

Naučná stezka vede po asfaltce souběžně s modrou turistickou značkou směrem na Devět skal. Na její krátké trase najdete 25 zastavení věnovaných převážně místním druhům stromů.

Trasa výletu

Zaparkovat můžeme na návsi naproti škole u Obecní kavárny. Zde si můžeme dát menší občerstvení a zatímco si děti hrají na dětském hřišti, my si můžeme vychutnat výbornou kávu. Za Obecní kavárnou se nachází hasičská zbrojnice od níž se napojíme na modrou turistickou značku. Ta vede pohodovou silničkou kolem ubytování a farmy u Vojtků na druhý nejvyšší vrchol kraje Vysočina Devět skal. Stezka začíná hned za farmou u starého náhonu a končí na kraji lesa.

Na stezce Naše stromy se setkáme s informacemi o zdejší fauně a flóře. Nalezneme zde pestré spektum dřevin, které jsou typické pro tuto oblast. Zastavit se můžeme třeba u mohutné lípy srdčité (malolisté) – Tilia cordata, nebo smrku s velmi specifickou kůrou. Dozvíme se také, jak se některé stromy staly inspirací pro místní pověsti a tradice.

Po stezce nalezneme informační tabule, kde součástí jsou i tabule s herními prvky, které jsou vhodným spestřením pro skupinu rodiny s dětmi. Stezka končí na parkovišti před vstupem do lesa, kde se můžeme otočit a jít zpět k Obecní kavárně odkud jsme vyšli a máme zde zaparkované auto nebo můžeme pokračovat stále po modré krásným lesem přes skalní útavar Bílá skála až po samotný vrchol Devět skal. Naučná stezka je vhodná nejen pro rodiny s dětmi, ale také pro turisty, cyklisty a všechny, kteří si chtějí odpočinout a vychutnat si krásy přírody.

Délka naučné stezky je necelý 1 km a má celkem 25 zastavení. Trasa vede po dobře schůdné asfaltové cestě a je schůdná celoročně s ohledem na roční dobu a počasí. Celou stezku lze zdolat pohodlně s kočárkem a je vhodná i pro odstrkovadla a odrážedla.

mapycz-qr-2.png (11 KB)

  Prosím čekejte...